Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ta odzież i biżuteria nie były oryginalne

Data publikacji 25.01.2017

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją przeprowadzili czynności w jednym z butików na terenie dzielnicy. Funkcjonariusze operacyjnie ustalili, że mogą być tam oferowane do sprzedaży rzeczy, które będą jedynie udawały oryginalne i markowe produkty. W wyniku działań zabezpieczono podrobione kurtki, bluzy, marynarki, koszulki, swetry, buty, a także biżuterię z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Odpowiedzialność karną z wprowadzanie do obrotu tych rzeczy poniesie właścicielka sklepu.

Policjanci zajmujący się przestępstwami gospodarczymi na bieżąco monitorują miejsca, gdzie może dochodzić do sprzedaży podrobionych towarów.

Kiedy otrzymali operacyjną informację na temat butiku na terenie dzielnicy, gdzie miała znajdować się odzież, która nie był oryginalna, natomiast posiadała zastrzeżone znaki towarowe znanych światowych firm, natychmiast przystąpili do sprawdzenia tego miejsca.

Funkcjonariusze pojawili się w sklepie i jak się niedługo później okazało, faktycznie ujawnili kurtki, bluzy, marynarki, koszulki, swetry, buty, a także biżuterię, które posiadały oznaczenia markowych firm natomiast były podróbkami. Rzeczy zostały zabezpieczone. Zarzut za wprowadzanie do obrotu podrobionej odzieży i biżuterii z zastrzeżonymi znakami towarowymi usłyszy właścicielka sklepu.

ea/jw

  • Zabezpieczona odzież
Powrót na górę strony