Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skradziony motorower trafił do skupu złomu

Data publikacji 25.01.2017

Grodziscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem. Łupem 42-latka i 48-latka padły dwa motorowery i inne przedmioty, przechowywane w komórce. Policjanci w skupie złomu odzyskali jeden z pojazdów. Jacek R. i Ireneusz G. usłyszeli zarzuty karne, za które grozi im nawet po 10 lat więzienia.

Policyjne działania w sprawie włamania do komórki rozpoczęły się natychmiast po złożeniu zawiadomienia przez pokrzywdzonego. Z informacji wynikało, że sprawcy zabrali z pomieszczenia dwa motorowery oraz części do nich i zwój miedzi. Właściciel wycenił swoje straty na około 1000 złotych.

Policjanci szybko ustalili, że jeden ze skradzionych pojazdów może znajdować się w skupie złomu i natychmiast tam pojechali. Na miejscu zabezpieczyli wskazany motorower i ustalili osobę, która go dostarczyła. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze pojechali pod adres podejrzanego mężczyzny i zatrzymali 42-latka. Podczas dalszych czynności policjanci ustalili i zatrzymali także 48-letniego wspólnika zatrzymanego.

Po wykonaniu czynności dochodzeniowych obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem. To przestępstwo zagrożone jest karą nawet 10 lat pozbawienia wolności.

kz

 

Powrót na górę strony