Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali luksusowy samochód i zatrzymali 4 osoby

Odzyskany range rover sport o wartości 350 tys. złotych oraz zatrzymane cztery osoby to wynik ostatnich działań stołecznych policjantów z wydziału do walki z przestępczością samochodową. Zaledwie kilku godzin potrzebowali funkcjonariusze, aby luksusowy pojazd wrócił do właściciela. Wszyscy mężczyźni usłyszeli już zarzuty, a wobec trzech z nich sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością samochodową od jakiegoś czasu rozpracowywali grupę przestępczą kradnącą pojazdy z terenu Pragi Północ oraz Pragi Południe. Sprawcy z reguły włamywali się na teren posesji, skąd zabierali pozostawione auta. Dzięki kilkutygodniowej pracy operacyjnej funkcjonariusze ustalili osoby wchodzące w skład grupy, sposób dokonywania kradzieży oraz samochód, jakim mogą się poruszać.

Z informacji policjantów wynikało, że grupa prawdopodobnie otrzymała zlecenie kradzieży range rovera. Wszystko wskazywało na to, że pojazd skradziony kilka godzin wcześniej z posesji na terenie Wawra prawdopodobnie został ukryty w „dziupli”. Funkcjonariusze udali się do miejscowości w powiecie piaseczyńskim, gdzie jak wynikało z ich wcześniejszych ustaleń znajduje się miejsce, w którym demontowane są samochody. Tam, w jednym z budynków policjanci znaleźli skradzionego range rovera. W ich ręce trafił 33-letni Łukasz B., który nie potrafił wytłumaczyć, w jaki sposób pojazd znalazł się na jego posesji.

W tym samym czasie policjanci „samochodówki” wspierani przez wydział realizacyjny weszli do mieszkań mężczyzn mogących mieć związek z tą kradzieżą. 39-letni Daniel T., 38-letni Tomasz K., oraz 29-letni Adrian K. trafili do policyjnego aresztu. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że tego wieczoru sprawcy pokonali zabezpieczenia w bramie prowadzącej na posesję, a następnie odjechali wartym 350 tys. złotych range roverem. Potem pojazd został ukryty w samochodowej „dziupli”. Prawdopodobnie nie była to pierwsza kradzież luksusowego samochodu. dokonana przez tę grupę w ostatnim czasie.

Po zebraniu materiału dowodowego w tej sprawie mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury na terenie Pragi Południe, gdzie usłyszeli zarzuty. Daniel T. oraz Tomasz K. są podejrzani o kradzież z włamaniem samochodu znacznej wartości. Łukasz B. odpowie za paserstwo mienia znacznych rozmiarów. Wszyscy trzej zostali tymczasowo aresztowani przez sąd. Adrian K usłyszał zarzut za paserstwo forda mondeo, którego sprawą kradzieży również zajmują się policjanci.

mb

  • Odzyskany przez policjantów samochód
  • Policjant z zatrzymanym mężczyzną
  • Policjant z zatrzymanym mężczyzną
  • Policjant z zatrzymanym mężczyzną
  • Policjant z zatrzymanym mężczyzną

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 30.17 MB)

Nagranie audio Wypowiedź - Edyta Adamus, Sekcja Prasowa KSP

Pobierz plik Wypowiedź - Edyta Adamus, Sekcja Prasowa KSP (format mp3 - rozmiar 5.14 MB)

Powrót na górę strony