Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskany kradziony samochód, zatrzymany podejrzany

Data publikacji 20.01.2017

Najpierw czujni patrolowcy ujawnili skradzionego forda i wskazali jego miejsce parkowania policjantom wydziału do walki z przestępczością samochodową i narkotykową, później ci zatrzymali podejrzewanego o kradzież z włamaniem tego auta. Wszystko to wydarzyło się w trzy dni po przyjęciu zgłoszenia o przestępstwie. Podczas przeszukania przeprowadzonego u 41-letniego Andrzeja G. policjanci znaleźli wszystkie rzeczy skradzione pokrzywdzonej, a dodatkowo zabezpieczyli ponad 5 gramów amfetaminy oraz poszukiwany telefon pochodzący z kradzieży.

Trzy dni po wpłynięciu do komendy zgłoszenia o kradzieży z włamaniem forda oraz kradzieży kluczyków i dokumentów auta, dowodu osobistego i kart bankomatowych pokrzywdzonej, patrolowcy ujawnili zaparkowany samochód. Stał on na jednej z ulic Saskiej Kępy, nie miał tablic rejestracyjnych.

Informację tę mundurowi przekazali policjantom wydziału do walki z przestępczością samochodową i narkotykową. Ci dokonali niezbędnych sprawdzeń i podjęli obserwację. Mężczyzna, który przyszedł do auta, otworzył je kluczykami i jak gdyby nigdy nic po prostu odjechał. Został on natychmiast zatrzymany.

Jak się okazało podczas przeszukania, 41-letni Andrzej G. miał przy sobie i w domu wszystkie rzeczy należące do właścicielki forda, między innymi kluczyki i dokumenty samochodu, dowód osobisty i karty bankomatowe oraz zegarek. W aluminiowej latarce policjanci znaleźli woreczek z amfetaminą o wadze 5,59 gramów. Mężczyzna posiadał również poszukiwany telefon komórkowy pochodzący z przestępstwa. Samochód został zabezpieczony i poddany oględzinom, będzie mógł powrócić do właścicielki.

W wydziale do walki z przestępczością samochodową i narkotykową funkcjonariusze zgromadzili kompletny materiał dowodowy. Przedstawili zatrzymanemu zarzuty kradzieży z włamaniem pojazdu, kradzieży i posiadania narkotyków.

jw/aw

  • Zabezpieczone przez policjantów narkotyki
  • Odzyskany przez policjantów zegarek
  • Zatrzymany przez policjantów mężczyzna
  • Odzyskany przez policjantów samochód
Powrót na górę strony