Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Po nitce do kłębka”: najpierw odzyskali zegarek, a później zatrzymali podejrzanych o paserstwo i rozbój

Data publikacji 20.01.2017

Dzięki pracy operacyjnej mińskich kryminalnych i dochodzeniowców rozwiązano sprawę rozboju, do którego doszło w rejonie parku miejskiego w Mińsku Mazowieckim. Trzech napastników napadło tam na 62-latka, który po mszy wracał do domu. Mężczyzna po tym, jak został kilkakrotnie uderzony i doprowadzony do stanu bezbronności, stracił zegarek. Kryminalni odzyskali skradziony czasomierz oraz ustalili i zatrzymali podejrzanych. Zatrzymani w tej sprawie usłyszeli już zarzuty karne, jeden paserstwa, a trzech współudziału w rozboju. Prokurator zastosował wobec nich dozór Policji i zakaz opuszczania kraju. Grozi im do 12 lat więzienia.

Jeden z mieszkańców Mińska Mazowieckiego wracał po porannym nabożeństwie domu. W pewnej chwili drogę zagrodziło mu trzech mężczyzn, którzy zadając mu ciosy rękoma, obezwładnili go i zerwali z ręki zegarek. Z łupem w ręku oddalili się. Mężczyzna w wyniku tej napaści doznał ogólnych potłuczeń i urazu głowy.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego pracując pod ścisłym nadzorem mińskiej prokuratury, ponieważ w sprawie zostało wszczęte śledztwo. Do działań wykrywczych włączyli się kryminalni, specjalizujący się w pracy przy tego rodzaju zdarzeniach. To właśnie oni w wyniku pracy operacyjnej namierzyli miejsce, gdzie trafił utracony w wyniku rozboju zegarek.

„Niczym po nitce do kłębka” kryminalni ustalili „pasera”, który prawdopodobnie sprzedał czasomierz i trzech mężczyzn, którzy mogli mieć związek z popełnieniem przestępstwa rozbójniczego. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Byli to mieszkańcy Mińska Mazowieckiego w wieku od 18 do 22 lat.

Zebrany przez policjantów i prokuratora prowadzącego śledztwo, materiał dowodowy wstępnie uprawdopodobnił udział podejrzanych w opisywanym przestępstwie. Jednemu z podejrzanych, 21-latkowi został przedstawiony zarzut paserstwa umyślnego polegającego na ukrywaniu i zbyciu przedmiotu pochodzącego z przestępstwa, natomiast pozostałej trójce podejrzanych w wieku 18, 21, 22 lat przedstawiono zarzut współudziału w popełnieniu przestępstwa rozbójniczego.

Wobec podejrzanych o rozbój prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju. Teraz grożą im kary do 12 lat pozbawienia wolności.

ea/dn

  • Policjanci z 18-latkiem podejrzanym o współudział w rozboju
  • Policjanci z 21-latkiem podejrzanym o współudział w rozboju
  • Policjant z 22-latkiem podejrzanym o współudział w rozboju
  • Policjant z 21-letnim podejrzanym o paserstwo zegarka

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 20.17 MB)

Powrót na górę strony