Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni ustalili i zatrzymali podejrzanych o kradzieże z włamaniem do aut

Data publikacji 20.01.2017

Doskonała praca operacyjna kryminalnych z Targówka oraz ich determinacja w ściganiu sprawców przestępstw zaowocowały zatrzymaniem dwóch obywateli Ukrainy. 24 i 27-latek włamali się do czterech pojazdów, z których skradli nawigacje, radio oraz telefon. Mężczyźni narazili właścicieli aut na straty sięgające blisko 4 tys. złotych. Dochodzeniowcy przedstawili już podejrzanym zarzuty karne. Za przestępstwa, których się dopuścili grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Targówka otrzymali informację o włamaniu do czterech pojazdów. Do wszystkich tych zdarzeń doszło w godzinach nocnych. Łupem sprawców padły dwie nawigacje, telefon komórkowy oraz radio. Straty poniesione przez właścicieli aut sięgają blisko 4 tys. złotych.

Policjanci szczegółowo przeanalizowali wszystkie zgłoszenia i zrobili wnikliwe rozpoznanie w miejscu zdarzenia. Dzięki tym ustaleniom operacyjni wytypowali dwóch mężczyzn, mogących mieć związek z tymi zdarzeniami. Trop prowadził do obywateli Ukrainy. Niebawem obaj zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

Śledczy zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 24 i 27-latkowi zarzutów za kradzież z włamaniem do opla, daci, mercedesa oraz skody. Jak ustalili śledczy,  podejrzani zrabowane mienie sprzedali w lombardzie za kwotę 30 złotych.

Sprawa obu mężczyzn swój finał będzie miała w sądzie. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ea/po

  • Policjant zakłada kajdanki zatrzymanemu
  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
Powrót na górę strony