Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka rozpoznała go na nagraniu monitoringu

Data publikacji 19.01.2017

Zarzut kradzieży w warunkach recydywy usłyszał w wolskiej komendzie 33-letni Maciej D. Z ustaleń wynika, że sprawca tego samego dnia dokonał w sklepie dwóch kradzieży. Łupem był alkohol o łącznej wartości ponad 500 złotych. Po zgłoszeniu przestępstwa, dzięki dobrej spostrzegawczości policjantki z zespołu ds. wykroczeń, ustalono tożsamość mężczyzny mającej związek z kradzieżą. Kompletnie zaskoczony Maciej D. został zatrzymany w mieszkaniu. 33-latek przyznał się do zarzucanego czynu.

Do komendy na Woli zgłosił się pokrzywdzony, który zawiadomił o kradzieży alkoholu. Do przestępstwa miało dojść około godziny 19 i 21. Łupem sprawcy był alkohol o wartości ponad 500 złotych. Policjantka z zespołu ds. wykroczeń przeglądając monitoring zabezpieczony w sklepie z momentu kradzieży, rozpoznała mężczyznę, który ma związek z kradzieżą. Po ustaleniu jego tożsamości policjanci z wolskiej komendy zatrzymali podejrzewanego o kradzież w jego mieszkaniu. W trakcie przeszukania funkcjonariusze ujawnili alkohol pochodzący z przestępstwa.

33-latek trafił do wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Po zgromadzeniu materiału dowodowego Maciej D. usłyszał zarzut w warunkach recydywy. Mężczyzna był już karany za podobne przestępstwo i przebywał w zakładzie karnym, który opuścił trzy lata temu. W trakcie przesłuchania podejrzany przyznał się do zarzucanego czynu. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

ms/aw

Powrót na górę strony