Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalny po służbie w pościgu zatrzymał poszukiwaną listem gończym

Data publikacji 19.01.2017

Policjant wydziału kryminalnego będąc po służbie zatrzymał ściganą listem gończym Annę K. Funkcjonariusz, kiedy oczekiwał na autobus do domu zauważył poszukiwaną kobietę, musiał podjąć natychmiastowy pościg, ponieważ 40-latka zaczęła uciekać. Ona również go rozpoznała, w przeszłości był jej dzielnicowym. Anna K. dobrze wiedziała, że jest poszukiwana. Gdyby nie szybka i skuteczna reakcja policjanta mogłoby dojść do tragedii, gdyż kobieta nie zwracając uwagi na czerwone światło i nadjeżdżające pojazdy wbiegła na ulicę. Zatrzymana najbliższe co najmniej 3 miesiące spędzi za kratkami, jest to tymczasowy areszt za kradzież z włamaniem.

Wczoraj o 14.00, po zakończonej służbie policjant wydziału kryminalnego wyszedł z komendy i skierował się an przystanek, by dojechać do domu. Kiedy oczekiwał na przyjazd autobusu zauważył nadchodzącą z naprzeciwka kobietę, którą znał z okresu służby, kiedy jeszcze był dzielnicowym. Wiedział, że za Anną K. wydany jest list gończy, bo ma zasądzony tymczasowy trzymiesięczny areszt za kradzież z włamaniem oraz że ukrywa się przed Policją, bo doskonale wie, że jest poszukiwana.

Niestety kobieta również zauważyła i rozpoznała funkcjonariusza. Jej reakcja była natychmiastowa, zaczęła na oślep uciekać. Policjant od razu podjął pościg i być może dzięki temu nie doszło do tragedii na drodze. Anna K. uciekając w popłochu nie zwracała uwagi na czerwone światło i nadjeżdżające samochody, po prostu wbiegła na jezdnię. Chwilę później funkcjonariusz ją zatrzymał i przekazał kryminalnym, którzy przybyli udzielić mu wsparcia.

Po wykonanych niezbędnych czynnościach Anna K. została osadzona w areszcie śledczym.

jw

Powrót na górę strony