Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z wizytą w szkole

Data publikacji 19.01.2017

Tym razem policjanci z Ochoty gościli w Szkole Podstawowej nr 175. Była to doskonała okazja, aby z uczniami klas IV-VI porozmawiać o odpowiedzialności prawnej nieletnich, zagrożeniach występujących w życiu codziennym oraz o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Podczas organizowanych spotkań policjanci rozmawiali z uczniami o odpowiedzialności prawnej oraz poruszali zagadnienie dotyczące przejawów demoralizacji wśród młodzieży. Uczniowie dowiedzieli się, jaka jest definicja nieletniego oraz zapoznali się z konsekwencjami prawnymi za popełnienie czynu karalnego. Była to również doskonała okazja do przypomnienia zasad bezpiecznego korzystania z Internetu oraz omówienia zjawiska cyberprzemocy wśród dzieci i młodzieży.

Uczniowie  wysłuchali również porad z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale przede wszystkim dowiedzieli się, jak ważną rolę pełnią dla pieszego elementy odblaskowe .

Policjanci mają nadzieję, że takie spotkania podnoszą świadomość uczniów szkół podstawowych na temat obowiązującego prawa oraz zagrożeń, które mogą spotkać na co dzień.

ss/aw

Powrót na górę strony