Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obaj odpowiedzą za usiłowanie rozboju

Data publikacji 19.01.2017

Bielańscy mundurowi krótko po zdarzeniu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy napadli na mężczyznę wracającego do domu. Paweł C. i Daniel Ż. zaatakowali swoją ofiarę na ulicy Nocznickiego, gdy wysiadała z samochodu. Mężczyźni trafił do policyjnego aresztu. Teraz mogą trafić za kratki na 12 lat. Wobec mężczyzn sąd zastosował policyjny dozór.

Policjanci z Bielan otrzymali zgłoszenie o usiłowaniu rozboju na ulicy Nocznickiego. Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia mundurowi udali się pod wskazany adres. Jak ustalili funkcjonariusze, pokrzywdzony wracał do domu. Wychodząc z samochodu został zaczepiony przez dwóch nieznanych mu mężczyzn. Mężczyźni oświadczyli, że niedawno wyszli z zakładu karnego i chcą 10 złotych. Gdy mężczyzna odmówił wydania pieniędzy został pobity przez napastników. Pokrzywdzony nie dał się wyciągnąć z samochodu i od razu powiadomił Policję.

Kilkanaście metrów od miejsca zdarzenia mundurowi  zauważyli mężczyzn odpowiadających rysopisom sprawców. Paweł C. i Daniel Ż. zostali zatrzymani. Prokurator przedstawił im zrzuty usiłowania rozboju. Teraz grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Sąd zastosował wobec mężczyzn policyjny dozór.

ek/aw

Powrót na górę strony