Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odwożąc mamę do domu zniszczył 4 samochody, miał 3 promile alkoholu

Data publikacji 19.01.2017

2 promile i zakaz prowadzenia pojazdów miał 33-letni motocyklista, który na prostym odcinku drogi zderzył się z renault. Także pod wpływem alkoholu był 43-letni kierowca audi, którego policjanci zatrzymali tuż po tym, jak rozbił swój oraz trzy inne samochody. Okazało się, że za kierownicę wsiadł, bo odwoził do domu swoją 70-letnią matkę. Obaj mężczyźni nie unikną teraz odpowiedzialności karnej, a policjanci po raz kolejny przypominają o całkowitym zakazie prowadzenia pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego systematycznie apelują i prowadzą działania profilaktyczne, których celem jest wykluczenie z naszych dróg osób, które wsiadają za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Niestety, takich kierowców nadal nie brakuje.

Wczoraj po południu na prostym odcinku drogi w Piasecznie 33-letni motocyklista wjechał wprost w renault. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie został poszkodowany, ale badanie wykonane przez funkcjonariuszy z wydziału ruchu drogowego wykazało, że mężczyzna miał niemal 2 promile alkoholu w organizmie, a dodatkowo do 2024 roku zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych właśnie za jazdę pod wpływem alkoholu!

Kolejny negatywny przykład dał kierowca audi, który do domu odwoził swoją 70-letnią matkę. W czasie jazdy, najprawdopodobniej jadąc z nadmierną prędkością, stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się kolejno z trzema pojazdami. 42-letni kierowca audi „wydmuchał” 3 promile! Jak ustalili już policjanci kilka lat temu miał on już zatrzymane prawo jazdy również za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu!

Obaj mężczyźni nie unikną teraz odpowiedzialności karnej.Policjanci po raz kolejny  apelują o rozsądek i przypominają o całkowitym zakazie prowadzenia pojazdów będąc pod wpływem alkoholu!

js/aw

Powrót na górę strony