Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwa areszty za pobicie ze skutkiem śmiertelnym

Kryminalni z Woli zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie ze skutkiem śmiertelnym, swojego znajomego. Do tragicznego zdarzenia doszło kilka dni temu, w trakcie trwania imprezy na warszawskiej Woli. Mężczyźni w wieku 28 i 43 lata usłyszeli w prokuraturze zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Sąd zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt.

Zdarzenie miało miejsce kilka dni temu na terenie pustostanu. Policjanci otrzymali informację o nieprzytomnym mężczyźnie. Mundurowi natychmiast udali się pod wskazany adres. Na miejscu okazało się, że mężczyzna już nie żyje. Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia zaczęli ustalać świadków i okoliczności, w jakich doszło do pobicia mężczyzny. Grupa dochodzeniowa zabezpieczała ślady. Obecni tam byli jeszcze dwaj mężczyźni, którzy znali ofiarę. W trakcie rozpytania okazało się, że to oni powiadomili Policję o pobitym koledze. Ich wyjaśnienia były niespójne, co od razu wzbudziło uwagę policjantów.

Damian J. i Tomasz C. zostali zatrzymani. Okazało się, że mężczyźni mają związek z przestępstwem. Z wstępnych wyjaśnień wynika, że sprawcy działając wspólnie i w porozumieniu pobili dotkliwie kolegę, po czym poszli spać. Jak tłumaczyli policjantom chodziło o pieniądze.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego przez śledczych 28-letni Damian J. i 43-letni Tomasz C. zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Sąd zdecydował o ich trzymiesięcznym areszcie. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ms


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 11.67 MB)

Powrót na górę strony