Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczni z odblaskami

Data publikacji 30.11.2016

Dzisiaj w godzinach rannych w ramach działań „ODBLASKuj” policjanci z bielańskiej komendy zwracali szczególną uwagę na pieszych i namawiali do noszenia odblasków nie tylko poza obszarem zabudowanym.

Działania prowadzone są w okresie jesienno-zimowym z uwagi na zwiększone ryzyko udziału pieszych w zdarzeniach drogowych. Jedną z przyczyn tego typu zdarzeń jest fakt, że piesi uczestnicy ruchu drogowego są słabo widoczni dla kierujących pojazdami. Do poprawy bezpieczeństwa przyczynia się noszenie przez pieszych elementów odblaskowych. Właśnie dlatego policjanci przypominali dzisiaj pieszym mieszkańcom Bielan o konieczności noszenia odblasków, nie tylko poza obszarem zabudowanym.

Prowadzone akcje profilaktyczne, w ramach których policjanci wręczają opaski odblaskowe dzieciom i dorosłym, przynoszą oczekiwane rezultaty. Coraz więcej pieszych posiada przy sobie tego typu elementy.

Bielańscy policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami pieszy poruszający się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Dzielnicowi z Bielan zachęcali pieszych do noszenia odblasków nie tylko poza terenem zabudowanym, ale również i w mieście. Elementy odblaskowe bez względu na formę lub kolor zwiększają szansę pieszego na uniknięcie potrącenia. Pamiętajmy, że prawidłowo noszone odblaski powinny być umieszczone w taki sposób, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obydwu kierunków.

Pamiętajmy także, że nikt nie zadba o nasze bezpieczeństwo tak dobrze, jak my sami.

ek/ij

  • Bezpieczni z odblaskami
  • Bezpieczni z odblaskami
  • Bezpieczni z odblaskami
  • Bezpieczni z odblaskami
Powrót na górę strony