Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca napadu na bank zatrzymany

Data publikacji 25.09.2009

27-letniego mężczyznę, który dziś przed południem wtargnął do placówki bankowej na Mokotowie, zatrzymali policjanci „po cywilnemu”. Sprawca wpadł w ręce funkcjonariuszy, gdy wybiegł z banku z pieniędzmi. Na ich widok wymierzył w ich stronę z broni, jak się później okazało, plastikowej atrapy. Szybko został obezwładniony.

Tuż po 11.00 policjanci z Mokotowa przejeżdżali obok banku przy ul. Malczewskiego. Nagle zwrócili uwagę na mężczyznę kręcącego się przed wejściem do budynku. Po chwili obserwowany wszedł do środka. Kilkadziesiąt sekund później wybiegł z torbą.

Do akcji wkroczyli policjanci. Na ich widok mężczyzna zaczął uciekać. Gdy funkcjonariusze próbowali go zatrzymać, ten wyjął, jak się później okazało, plastikową atrapę broni i rzucił w nich plikiem banknotów. Policjanci szybko obezwładnili 27-latka. Mężczyzna przewieziony zostanie teraz do jednostki Policji i przesłuchany. Za rozbój grozi mu do 12 lat więzienia. Funkcjonariusze sprawdzą, czy na swoim koncie nie ma innych tego typu napadów.
 

 

ak


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.47 MB)

Powrót na górę strony