Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za ograbienie grobów

Data publikacji 31.10.2016

Policjanci z Bielan zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzież wieńców z grobów na cmentarzu Wawrzyszewskim. 52-letnia Anna W. Z. została zatrzymana przez mundurowych, gdy stała na przystanku autobusowym z torbą pełną wiązanek. Kobieta usłyszała już zarzut dotyczący grabieży miejsc spoczynku zmarłych na cmentarzu. Grozić jej może kara do 8 lat pozbawienia wolności. Ostateczną decyzję o wymiarze kary podejmie sąd.

Tuż po godzinie 3.00 mundurowi z Bielan przejeżdżali w rejonie cmentarza Wawrzyszewskiego. Ich uwagę zwróciła kobieta stojąca na przystanku autobusowym, obok której stała duża torba. Policjanci postanowili sprawdzić co o tak późnej porze przewozi kobieta. Bardzo szybko wyszło na jaw, że w torbie znajdują się wiązanki i pojedyncze kwiaty, a nieopodal przystanku są jeszcze dwie duże torby z wiązankami. Kobieta została zatrzymana, a torby z wieńcami zostały zabezpieczone. W sumie policjanci zabezpieczyli 14 wiązanek i 40 sztuk pojedynczych kwiatów.

Jak się później okazało, wieńce zostały skradzione z cmentarza Wawrzyszewskiego, a sprzedawane były na jednym z bielańskich bazarów. Anna W. już usłyszała zarzuty za grabież miejsc spoczynku zmarłych na cmentarzu. To nie pierwsza kradzież jaką na swoim koncie ma 52-latka. Kilka lat temu usłyszała zarzuty za kradzież drzewek i krzewów iglastych.  Teraz kobiecie może grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.
ek/ij

  • Odzyskane wiązanki
  • Odzyskane wiązanki
Powrót na górę strony