Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewoził busem motocykl skradziony w Warszawie, a teraz odpowie za paserstwo

Data publikacji 31.10.2016

Kryminalni z Mińska i z Halinowa zatrzymali do kontroli busa, którym kierował 30-letni mieszkaniec Legionowa. Okazało się, że w samochodzie znajduje się motocykl skradziony kilkanaście godzin wcześniej w Warszawie. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu, a później usłyszał zarzut paserstwa umyślnego polegającego na ukryciu i przewożeniu skradzionego motocykla, przedstawiony mu przez funkcjonariuszy z wydziału do zwalczania przestępczości przeciwko mieniu północnopraskiej komendy.

Policjanci z wydziału kryminalnego mińskiej komendy wspólnie z komendantem Komisariatu Policji w Halinowie oraz funkcjonariuszami z zespołu kryminalnego, brali udział w realizacji ustaleń związanych z namierzaniem osób mogących mieć związek z przestępczością samochodową.

W ramach opisywanych działań i ustaleń operacyjnych, policjanci zatrzymali do kontroli busa na ulicy Warszawskiej w Dębem Wielkim. Samochodem kierował 30-letni mieszkaniec Legionowa.

Policjanci sprawdzili ładunek, jaki przewoził kierowca. Okazało się, że w części ładunkowej busa ukryty był motocykl. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych, potwierdzono że został on skradziony kilkanaście godzin wcześniej w Warszawie.

Motocykl zabezpieczono na parkingu depozytowym, a podejrzanego przewieziono do policyjnego aresztu. 30-latek trafił następnie do północnopraskiej komendy, gdzie policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu, przedstawili mu zarzut karny paserstwa, czyli ukrycia i przewożenia motocykla pochodzącego z kradzieży.

Podejrzanemu grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Tymczasem północnoprascy policjanci od mienia będą dalej pracować nad ustaleniem osób mogących mieć związek z kradzieżą motocykla.

dn/ij

  • Policjant wykonujący czynności z zatrzymanym
  • Odzyskany motocykl

Film Przewoził busem motocykl skradziony w Warszawie, a teraz odpowie za paserstwo


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Przewoził busem motocykl skradziony w Warszawie, a teraz odpowie za paserstwo (format flv - rozmiar 5.21 MB)

Powrót na górę strony