Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uczestniczyliśmy w szkolnej debacie o bezpieczeństwie

Na zaproszenie nauczycieli świetlicy, policjantka grodziskiej komendy uczestniczyła w debacie o bezpieczeństwie, która odbyła się w Szkole Podstawowej w Książenicach. Podczas spotkania z uczniami przedstawiciele służb przekazywali ważne dla dzieci informacje oraz odpowiadali na zadawane przez nich pytania. Uczestnicy zobowiązali się do regularnego poszerzania swojej wiedzy i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa oraz przestrzegania poznanych zasad.

Z inicjatywy nauczycieli świetlicy ze szkoły podstawowej w Książenicach, na terenie placówki została zorganizowana debata o bezpieczeństwie dla wszystkich uczniów. Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali policjanci, strażacy, strażnicy miejscy i ratownicy medyczni. Przedstawiciele każdej ze służb omawiali zakres swoich codziennych zadań oraz ważne dla uczniów informacje z zakresu bezpieczeństwa.

Podczas prezentacji zadań Policji, funkcjonariuszka grodziskiej komendy przypomniała dzieciom o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa w każdym miejscu, a także zapewniła o całodobowej pomocy policjantów w różnych trudnych sytuacjach. Przedstawiła również kilka szczegółowych informacji na temat prawidłowego zachowania na drodze, aby zwrócić uwagę na zagrożenia w czasie trudniejszych warunków pogodowych.

Po prezentacjach służb, grupa uczniów zadała wszystkim przedstawicielom przygotowane przez siebie pytania. Zadaniem policjantki było przekonanie uczestników, że warto używać elementów odblaskowych, kasków ochronnych i zapinać pasy bezpieczeństwa. Uczeń ubrany w kamizelkę odblaskową, z opaską i znaczkami udowodnił uczestnikom, że widoczność osoby używającej odblasków zwiększa się nawet w sali. Mamy nadzieję, że dzieci z pomocą rodziców wypełnią policyjne zadanie i zrobią wszystko, aby czuć się bezpiecznie na drogach. Wszystkie służby przypomniały też uczniom numery alarmowe i poinformowały jak ich prawidłowo używać.

Po debacie, na szkolnym dziedzińcu uczniowie mieli okazję zobaczyć z bliska ambulans i wóz strażacki. Spotkanie zostało zakończone obietnicą dalszego zdobywania wiedzy i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa przez uczniów oraz korzystania z poznanych zasad.

kz

  • Szkolna debata o bezpieczeństwie
  • Szkolna debata o bezpieczeństwie
  • Szkolna debata o bezpieczeństwie
  • Szkolna debata o bezpieczeństwie
  • Szkolna debata o bezpieczeństwie
  • Szkolna debata o bezpieczeństwie
Powrót na górę strony