Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zabezpieczyli amfetaminę

Data publikacji 31.10.2016

Efektem pracy policjantów z wydziału kryminalnego na Pradze Północ, zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej było zabezpieczenie ponad 77 gramów amfetaminy oraz zatrzymanie 29-letniego mieszkańca dzielnicy. Jacek T. nielegalne substancje ukrył w szafce kuchennej i na strychu. Mężczyzna tłumaczył, że amfetaminę ma tylko na własny użytek. Podejrzany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i dobrowolnie poddał się karze.

Policjanci z wydziału kryminalnego, zajmujący się m.in. zwalczaniem przestępczości narkotykowej natrafili na trop 29-letniego mieszkańca dzielnicy, który miał posiadać znaczną ilość środków odurzających. Funkcjonariusze postanowili zweryfikować posiadane informacje. Tuż po godzinie 17.00 policjanci udali się do mieszkania mężczyzny. W trakcie przeszukania kuchni, w jednej z szafek operacyjni ujawnili papierowe zawiniątko z białym proszkiem.

Dalsza szczegółowa kontrola pozwoliła na odnalezienie na strychu, ukrytej w skarpecie torebki z białą substancją. Jak przyznał 29-latek była to amfetamina, którą miał na własny użytek. Jacek T. został zatrzymany i przewieziony do komendy przy ul. Jagiellońskiej.

Badanie testerem zabezpieczonych substancji potwierdziło, że jest to amfetamina o wadze ponad 77 gramów. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie Jackowi T. w prokuraturze zarzutu posiadania znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

po

 

Powrót na górę strony