Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty dla podejrzewanych o rozbój na niepełnosprawnym mężczyźnie

Data publikacji 31.10.2016

Dzielnicowi z Zalesia Górnego i Prażmowa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonanie rozboju. Ich ofiarą stał się starszy niepełnosprawny mężczyzna. Napastnicy nocą włamali się do jego mieszkania, dotkliwie pobili i okradli. Wychodząc skradli mu jeszcze warty ponad 3 000 złotych aparat słuchowy. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące 34 i 38-letni mężczyźni spędzą w areszcie. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

Z zebranych przez policjantów z posterunku w Zalesiu Górnym informacji wynika, że nocą w małej miejscowości znajdującej się w gminie Prażmów doszło do rozboju.

Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce ustalili, że poszkodowany to 62-letni mężczyzna, który wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Wezwane pogotowie ratunkowe zabrało pobitego mężczyznę do szpitala. W międzyczasie mundurowi ustalili, że nocą do mieszkania włamało się dwóch mężczyzn, którzy dotkliwie go pobili, skradli mu co cenniejsze przedmioty oraz pieniądze.

Jednak dla poszkodowanego największą stratą w tym momencie był aparat słuchowy, który sprawcy wyrwali mu opuszczając mieszkanie. Bez tego urządzenia kontakt z poszkodowanym był bardzo utrudniony. Zebrane przez policjantów informacje o tym zdarzeniu zostały natychmiast przekazane do wszystkich jednostek podległych Komendzie Powiatowej Policji w Piasecznie.

Dzielnicowi z Zalesia Górnego i z Prażmowa, zauważyli dwóch mężczyzn których rysopis odpowiadał podanym wcześniej informacjom o sprawcach tego przestępstwa. Podczas legitymowania jeden z mężczyzn podjął próbę ucieczki. Jednak dzielnicowy z Zalesia Górnego nie odpuścił i już po kilkunastu metrach dogonił i obezwładnił, jak się okazało 34-letniego mężczyznę. Następnie wraz ze swoim 38-letnim kompanem zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi.

Policjanci odzyskali już część skradzionych przedmiotów. Niestety do tej pory nie udało się ustalić, co zrobili z wartym ponad 3 tysiące złotych aparatem słuchowym poszkodowanego.

Jak wynika z ustaleń, obaj mężczyźni w przeszłości byli już karani za kradzieże i rozboje. Wobec zatrzymanych został skierowany wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Sąd się do niego przychylił i jeszcze dziś policjanci przekonwojują obu mężczyzn do jednego z aresztów, gdzie spędzą najbliższe trzy miesiące. Przypominamy, że przestępstwo rozboju zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

js/ij

Powrót na górę strony