Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miał przy sobie 5 dowodów osobistych

Data publikacji 25.09.2009

Zdzisław G. mimo, że jest bezrobotny, przedstawił w banku zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach. Chciał wyłudzić kredyt w wysokości 5 tys. złotych. Podczas przeszukania jego samochodu policjanci zabezpieczyli pięć dowodów osobistych oraz dwa prawa jazdy, wystawione na inne osoby, które w policyjnej bazie danych, widniały, jako utracone w wyniku kradzieży.

Ochoccy specjaliści zwalczający przestępczość gospodarczą w jednym z banków na warszawskich Włochach zatrzymali Zdzisława G. Mężczyzna mimo, że jest bezrobotny złożył w placówce zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach. Na podstawie sfałszowanych dokumentów chciał wyłudzić 5 tys. złotych kredytu.

W samochodzie, którym przyjechał 40-latek funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli pięć dowodów osobistych oraz dwa prawa jazdy wystawione na inne osoby. Po sprawdzeniu dokumentów w policyjnej bazie danych okazało się, że wszystkie pochodzą z kradzieży. Mężczyzna tłumaczył się, że ktoś mu je podrzucił, a uzyskany kredyt miał przeznaczyć na bieżące wydatki.

Zdzisław G. został przewieziony do policyjnego aresztu. Wcześniej był zatrzymywany za przestępstwa. Usłyszał zarzuty usiłowania wyłudzenia kredytu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci wyjaśniają, skąd zatrzymany miał przy sobie nie swoje dokumenty.

ea/ew

 

Powrót na górę strony