Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Delegacja zagranicznych policjantów w komendzie

Data publikacji 30.09.2016

Wczoraj w legionowskiej komendzie gościliśmy przedstawicieli delegacji Policji z Francji, Niemiec i Hiszpanii. Policjanci rozmawiali z kierownictwem jednostki, wymieniali doświadczenia oraz zwiedzali komendę.

Wczoraj od godz. 9.00 do 11.00 przedstawiciele delegacji Policji z Francji, Niemiec i Hiszpanii  byli gośćmi Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie inspektora Waldemara Perdiona.  Zagraniczni policjanci przyjechali do Centrum Szkolenia Policji w Legionowie w ramach porozumienia czterostronnego. Projekt  "Miedzykulturowych Spotkań Policjantów Niemiec, Francji, Polski i Hiszpanii" podpisany został w 2005 roku.

Celem tego przedsięwzięcia jest zapoznanie młodych policjantów z funkcjonowaniem, organizacją i systemem szkolenia Policji krajów w nim uczestniczących. Przedstawiciele Szkoły Policji w Nimes we Francji Wyższej Szkoły Zawodowej dla Pracowników Administracji Publicznej w Güstrow w Niemczech, Instytutu Bezpieczeństwa Publicznego Katalonii w Hiszpanii oraz polskiej Policji corocznie odbywają tygodniowe seminaria tematyczne w poszczególnych krajach. W dniach 25.09-1.10.br. gospodarzem przedmiotowego seminarium jest Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Przy okazji takiego seminarium szkoła Policji zwraca się do kierownictwa legionowskiej komendy o możliwość odwiedzenia Komendy Powiatowej Policji  i poznanie zasad jej funkcjonowania, na co zawsze chętnie przystaje kierownictwo jednostki.

Odpowiadanie na pytania gości, zwiedzanie stanowiska kierowania dyżurnego, pomieszczeń dla osób zatrzymanych, miejskiego monitoringu  oraz rozmowy na temat różnic w pracy policjanta francuskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i polskiego - tak pokrótce przedstawiał się program pobytu gości  w naszej komendzie.

Na koniec nie mogło oczywiście zabraknąć wspólnych pamiątkowych zdjęć. 

ek/aw

  • Delegacja zagranicznych policjantów w komendzie
  • Delegacja zagranicznych policjantów w komendzie
  • Delegacja zagranicznych policjantów w komendzie
Powrót na górę strony