Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani podejrzani, odzyskany łup

Data publikacji 30.09.2016

Policjanci z patrolówki wspólnie z funkcjonariuszami wydziału mienia zatrzymali trzy osoby podejrzewane o dokonanie kradzieży z włamaniem. 46-letni Grzegorz K., 45-letni Władysław N. i 32-letni Artur W. jak wskazują ustalenia najprawdopodobniej najpierw włamali się do powstającego właśnie lokalu firmy, a następnie sukcesywnie wynosili z niego kaloryfery. W chwili zatrzymania ciągnęli właśnie wózek wypełniony łupem. Na widok policjantów porzucili go i próbowali uciekać. Cała trójka odpowie za kradzież z włamaniem.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu oraz patrolowcy zostali powiadomieni o podejrzeniu dokonania kradzieży z włamaniem.

Na miejscu funkcjonariusze zgromadzili niezbędne informacje i przystąpili do dalszego działania. Z relacji zgłaszającej wynikało, że najprawdopodobniej do powstającej właśnie firmy ktoś się włamał i wynosi stamtąd grzejniki. Rozmówczyni potwierdziła, że widziała sprawców i wskazała ich kierunek odejścia z łupem.

Policjanci natychmiast zareagowali. Dosłownie kilka ulic dalej zauważyli trzech mężczyzn, którzy ciągnęli wózek, na którym znajdowały się kaloryfery. Na widok mundurowych porzucili wózek i próbowali uciec. 46-letni Grzegorz K., 45-letni Władysław N. i 32-letni Artur W. zostali błyskawicznie zatrzymani, a ich łup zabezpieczony.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału mienia. Ustalili właściciela lokalu, przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, przesłuchali świadków, zabezpieczyli ślady. Na podstawie materiałów zgromadzonych w postępowaniu całą trójka usłyszała zarzuty kradzieży z włamaniem, 46-latek i 45-latek przestępstwa dopuścili się w warunkach recydywy.

jw/ij

Powrót na górę strony