Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o kradzieże zatrzymany

Data publikacji 30.09.2016

Śródmiejscy policjanci odzyskali skradzione mienie oraz zatrzymali obywatela Palestyny podejrzanego o kradzież laptopa i pieniędzy z kasy fiskalnej. Do przestępstw doszło w dwóch galeriach handlowych. 37-latkowi zgodnie z kodeksem karnym grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawa miał swój początek 12 września tego roku w jednej z galerii handlowych. To wtedy 37-latek wykorzystując nieuwagę ekspedientki ukradł jej służbowy laptop warty ponad 600 złotych.

Do drugiego z przestępstw doszło kilka dni później także w galerii handlowej, ale już w nocy. Obywatel Palestyny po zamknięciu punktu sprzedaży lodów zakradł się do kasy fiskalnej i ukradł z niej szufladę z zawartością 150 złotych.

Po zgłoszeniu obydwu przestępstw wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. To oni dzięki żmudnej pracy operacyjnej, wnikliwej analizie nagrań z monitoringu oraz właściwemu rozpoznaniu lokalnego środowiska przestępczego ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o te przestępstwa, odzyskując także skradziony laptop.  

37-letni obywatel Palestyny usłyszał już zarzuty. Za kradzieże grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

rsz.     

Powrót na górę strony