Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywali się do mieszkań, wpadli na gorącym uczynku

Data publikacji 26.09.2016

Policjanci z Ochoty zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamania do mieszkań. Dzięki czujności mundurowych, 23 i 27-latek trafili w ich ręce, krótko po tym jak włamali się do dwóch lokali na terenie dzielnicy i ukradli biżuterię oraz pieniądze. Piotr S. i Kamil J. usłyszeli już zarzuty i zostali objęci policyjnym dozorem. Może im grozić kara do 10 lat więzienia.

Kiedy policjanci otrzymali informację o włamaniu do mieszkania przy ul. Pandy natychmiast udali się w ten rejon. Okazało się, że sprawcy weszli do środka przez drzwi balkonowe, a następnie ukradli pieniądze i biżuterię o łącznej wartości 850 złotych.

Kilka minut później w rejonie ul. Drawskiej mundurowi wylegitymowali dwóch mężczyzn odpowiadających podanemu rysopisowi sprawców. 23 i 27-latek zostali przewiezieni do komendy. W trakcie dalszych czynności wyszło na jaw, że to nie jedyne przestępstwo na ich koncie, ponieważ tego samego dnia próbowali się włamać do innego mieszkania przy ul. Złotego Smoka, ale zostali spłoszeni przez alarm.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie Piotrowi S. i Kamilowi J. zarzutów za włamanie do mieszkania i usiłowanie takiego przestępstwa. Może im grozić kara do 10 lat więzienia.

ea/ew

  • Policjantka wykonująca czynności z zatrzymanym
Powrót na górę strony