Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za handel i posiadanie znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 26.09.2016

Policjanci z wydziału kryminalnego z wolskiej komendy zatrzymali dwie osoby, matkę i syna. Małgorzata P. trafiła za kratki w związku z wywieraniem wpływu na czynności policjantów podczas interwencji. Jakub P. podejrzany jest o posiadanie znacznej ilości środków odurzających i trudnienie się handlem narkotykami. Oboje już usłyszeli zarzuty. 21-latek objęty został policyjnym dozorem.

Policjanci z wydziału kryminalnego z Woli prowadzili działania na terenie dzielnicy. Funkcjonariusze zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który w mieszkaniu miał ponad 93 gramy marihuany. Narkotyki znajdowały się w szklanym pojemniku w biurku oraz w pudełku, które podczas interwencji policjantów, matka 21-latka próbowała ukryć w torebce. Kobieta szarpała się z funkcjonariuszami i nie chciała wydać pudełka wraz z narkotykiem. Dodatkowo kryminalni zabezpieczyli wagę elektroniczną służącą prawdopodobnie do porcjowania narkotyków oraz środki pieniężne w kwocie 400 złotych i 10 euro na poczet przyszłych kar.

Oboje zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Dalsze czynności wykonywali policjanci pionu dochodzeniowo-śledczego. Podczas ustaleń i gromadzenia dowodów okazało się, że 21-letni Jakub P. trudni się handlem środkami odurzającymi od dłuższego czasu. Zebrane materiały pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie zarzutów: posiadania znacznej ilości narkotyków oraz handlu środkami odurzającymi. Małgorzata P. również usłyszała zarzut dotyczący wywierania wpływu na czynności służbowe policjantów.

Prokurator zastosował wobec 21-letniego Jakuba P. policyjny dozór. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających i handel nimi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ms/ij

  • 1
  • 2
Powrót na górę strony