Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za rozbój i usiłowanie dokonania rozboju

Data publikacji 23.09.2016

Policjanci z komisariatu na Targówku zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój oraz usiłowanie rozboju. Jak wynika z relacji pokrzywdzonych, 22-letni Bartosz K. zaczął szarpać pracownika wykonującego pomiary geodezyjne a następnie dokonał kradzieży części od urządzenia geodezyjnego o wartości 200 złotych. Wszystkiemu przyglądał się 32-letni Mariusz K. Następnie Bartosz K. zastraszył pracownika przedmiotem przypominającym broń palną i zażądał od niego pieniędzy. Między mężczyznami doszło do szarpaniny, w trakcie której napastnicy uciekli. Policjanci odzyskali skradzione mienie i zabezpieczyli atrapę broni. Decyzją sądu Bartosz K. został objęty policyjnym dozorem. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności.

Do wykonujących pomiary geodezyjne pracowników podszedł nieznany mężczyzna i zaczął szarpać jednego z nich. Chwilę potem napastnik zdołał ukraść część od urządzenia geodezyjnego wartą 200 złotych. Następnie sprawcy oddalili się z miejsca. Po kilkunastu minutach jednak wrócili. Bartosz K. ponownie zaatakował geodetę, tym razem zastraszył mężczyznę przedmiotem przypominającym broń palną i zażądał wydania pieniędzy. Pomiędzy napastnikiem a pokrzywdzonym doszło do szarpaniny, której przyglądał się 32-letni Mariusz K. Ze względu na zdecydowaną postawę pracowników, rozbójnicy zbiegli. Informacja o tym zdarzeniu natychmiast trafiła do operatora stołecznego stanowiska kierowania.

W zatrzymanie napastników i odzyskanie zrabowanego mienia zostały zaangażowane wszystkie policyjne patrole na Pradze Północ. Kilka godzin po zaistniałym przestępstwie, dzięki trafnym ustaleniom mundurowi zatrzymali mężczyzn podejrzewanych o jego popełnienie. Obaj byli nietrzeźwi.

Policjanci odzyskali także zrabowane mienie a w samochodzie, którym poruszali się sprawcy zabezpieczyli atrapę broni, należącą do Mariusza K. Podejrzani zostali doprowadzeni do sądu. Policjanci i prokurator nadzorujący to postępowanie wnioskowali o zastosowanie wobec mężczyzn środków izolacyjnych w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd nie przychylił się do tego wniosku i wobec Bartosza K. zastosował policyjny dozór. 22 i 32-latkowi grozi odpowiedzialność za dokonanie rozboju i  usiłowanie dokonania rozboju wspólnie i w porozumieniu. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 12 lat pozbawienia wolności.

po

Powrót na górę strony