Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi rodzice opiekowali się 2 i 6-latką

Data publikacji 31.08.2016

Interwencja funkcjonariuszy z Zielonki zakończyła się przekazaniem pod opiekę sąsiadki i brata nietrzeźwej matki 2 i 6-latki. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 29-letniej kobiety blisko 0,6 promila, 41-letniego ojca ponad 1,1 promila alkoholu. Teraz policjanci skierują do sądu rodzinnego w Wołominie materiały sprawy celem zbadania sytuacji opiekuńczej rodziny oraz wniosek o ukaranie rodziców w związku z dopuszczeniem do przebywania małoletniego do lat 7 w okolicznościach niebezpiecznych dla jego zdrowia.

Dyżurny komisariatu w Zielonce otrzymał zgłoszenie o awanturze rodzinnej w jednym z mieszkań przy ul. Wolności. Na miejsce udali się policjanci prewencji. Tam zastali 41-letniego mężczyznę, który oświadczył, że jego żona, będąc pod wpływem alkoholu, wszczęła kłótnię.

Funkcjonariusze już na wstępnie stwierdzili, że zgłaszający też jest pod wpływem alkoholu. Gdy udali się do mieszkania zajmowanego przez mężczyznę, zastali tam 29-latkę oraz dwie dziewczynki w wieku 2 i 6 lat. Kobieta rozpytana przez policjantów o okoliczności zdarzenia oświadczyła, że to mąż był agresywny i że jest po alkoholu. Od matki dziewczynek policjanci również wyczuli zapach alkoholu. Badanie stanu trzeźwości obojga rodziców wykazało ponad 1,1 promila u mężczyzny i blisko 0,6 promila u kobiety.

Z uwagi na stan nietrzeźwości oraz agresywne zachowanie małżonków wobec siebie nawet podczas trwania interwencji, policjanci podjęli decyzję o ich zatrzymaniu. Dziewczynki najpierw zostały przekazane pod opiekę sąsiadki, chwilę później wraz z matką pod opiekę brata kobiety. Mężczyzna został umieszczony do wytrzeźwienia w policyjnej izbie zatrzymań.

Funkcjonariusze zbierają teraz materiały oraz przesłuchają rodziców na okoliczność sprawowania opieki nad małoletnim w stanie nietrzeźwości. Całość materiałów zostanie skierowana do sądu rodzinnego i nieletnich w Wołominie celem zbadania sytuacji opiekuńczej rodziny. Dodatkowo wobec 41-latka i jego 29-letniej żony zostanie złożony do sądu wniosek o ich ukaranie w związku dopuszczeniem do przebywania małoletniego do lat 7 w okolicznościach niebezpiecznych dla jego zdrowia, za co może im grozić kara grzywny lub nagany.

ts/aw

Powrót na górę strony