Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za kradzież rowerów

Data publikacji 31.08.2016

W ręce mokotowskich funkcjonariuszy wydziału wywiadowczo-patrolowego wpadł mężczyzna podejrzany o dokonanie kradzieży rowerów z terenu Mokotowa. Na przełomie czerwca i lipca łupem sprawcy padły 3 pojazdy. Cezary W. usłyszał już zarzuty kradzieży o łącznej wartości około 6000zł. Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wydziału wywiadwczo-patrolowego każdego dnia dbają o bezpieczeństwo mieszkańców dzielnicy. W związku z pojawiającymi się kradzieżami rowerów prowadzili szereg działań mających doprowadzić do zatrzymania sprawcy przestępstw. Analizując sprawy i prowadząc rozpoznania, nabrali podejrzeń, że kilku zdarzeń mogła dokonać ta sama osoba. W wyniku pracy operacyjnej kilka dni temu uzyskali informację, że sprawcą czynów może być 39-latek przebywający na terenie Warszawy. Dalsze czynności doprowadziły do ustalenia aktualnego miejsca pobytu i zatrzymania Cezarego W.

Mężczyzna został przewieziony do komendy przy ul. Malczewskiego. Tam usłyszał zarzuty kradzieży 3 rowerów, do których się przyznał i dobrowolnie poddał się karze. 

Jak ustalili mokotowscy wywiadowcy mężczyzna poszukiwany był również przez inną jednostkę w kraju w związku z podejrzeniem dokonania podobnych przestępstw.

mb/aw

Powrót na górę strony