Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podając się za urzędnika wyłudzał towary budowlane

Data publikacji 30.08.2016

Kryminalni z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego zatrzymali na terenie Radomia Łukasza K. Mężczyzna, podając się za pracownika urzędu, wyłudził towar o łącznej wartości blisko 5 tys. złotych. Zamówione przez niego rury miedziane oraz części montażowe zostały dostarczone na teren budowy, skąd zabrał je „fałszywy” urzędnik. Policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut oszustwa, do którego się przyznał i poddał dobrowolnie karze.

Policjanci z Ożarowa Mazowieckiego na początku miesiąca otrzymali zgłoszenie oszustwa. Z przekazanych informacji wynikało, że mężczyzna, podając się za pracownika urzędu, zamówił w jednej z hurtowni budowlanych miedziane rury oraz części montażowe. Następnie pobrał towar warty blisko 5 tys. złotych oświadczając, że zapłaty dokona Urząd Miasta i Gminy. Wszystko wyszło na jaw, gdy właściciel hurtowni nie otrzymał zapłaty, a do urzędu wpłynęła faktura za niezamówiony towar. Wtedy pokrzywdzony zorientował się, że doszło do oszustwa, a urzędnicy potwierdzili, że wcześniej nikomu takiej usługi nie zlecali.

Policjanci z Ożarowa Mazowieckiego ustalili mężczyznę podającego się za urzędnika oraz jego miejsce pobytu. Następnie kryminalni z komendy w Starych Babicach udali się do Radomia, gdzie zatrzymali 30-latka. Łukasza K. zauważyli, gdy ten właśnie wchodził do klatki. Mężczyzna usłyszał zarzuty oszustwa działając w warunkach recydywy. Z wyjaśnień mężczyzny wynika, że towar sprzedał na skupie złomu. Sprawa jest rozwojowa. Jak ustalili funkcjonariusze, to nie pierwsze oszustwo o takim schemacie działania, którego mógł się dopuścić Łukasz K.

ea/ego

Powrót na górę strony