Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 29.08.2016

Zabezpieczone prawie 29 gramów heroiny oraz zatrzymany 53-letni mężczyzna, któremu śledczy przedstawili zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, to efekt pracy policjantów z wydziału kryminalnego północnopraskiej komendy, zajmujących się zwalczaniem tego typu przestępczości. W mieszkaniu podejrzanego operacyjni zabezpieczyli również dwie wagi elektroniczne oraz pieniądze w kwocie 590 złotych. Jak oceniają śledczy, wartość handlowa nielegalnych środków wynosi prawie 5.800 złotych. Wobec Stanisława G., decyzją prokuratora, został zastosowany dozór policyjny. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 10 lat więzienia.

Kolejna udana realizacja to wynik pracy oraz rozpoznania w środowisku przestępczym kryminalnych z komendy na Pradze Północ. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić informację o mężczyźnie mogącym przechowywać narkotyki w swoim mieszkaniu.

Policjanci udali się pod adres zamieszkania 53-latka. W trakcie czynności, Stanisław G. dobrowolnie wskazał mundurowym, gdzie ukrywa nielegalne środki. W jednej z szafek operacyjni znaleźli beżową substancję. Była ona umieszczona w 30 foliowych zawiniątkach. 53-latek przyznał się, że jest to heroina. Dodatkowo policjanci znaleźli dwie wagi elektroniczne, służące prawdopodobnie do porcjowania narkotyku oraz na poczet przyszłych grzywien, zabezpieczyli pieniądze w kwocie 590 złotych.

Funkcjonariusze zatrzymali Stanisława G. i osadzili w policyjnym areszcie. Technicy kryminalistyki potwierdzili, że zabezpieczona substancja to heroina o wadze 28,88 gramów.

Śledczy, po zebraniu materiału dowodowego, przekazali podejrzanego na przesłuchanie do prokuratury. 53-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna już wcześniej był karany za podobne przestępstwo. Decyzją prokuratora, został objęty dozorem policyjnym. Teraz będzie musiał stawiać się w jednostce Policji dwa razy w tygodniu. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

ea/po

Powrót na górę strony