Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł telefon nowego znajomego

Data publikacji 22.08.2016

Północnoprascy policjanci zatrzymali 29-latka podejrzanego o kradzież. Konrad C. wykorzystał nieuwagę nowo poznanego mężczyzny i zabrał z jego plecaka telefon o wartości 750 złotych. Podejrzany został zatrzymany, a odzyskane mienie wróciło do prawowitego właściciela. 29-latek został już przesłuchany. Dochodzeniowcy przedstawili mu zarzut za kradzież. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczesnym rankiem przy ul. Pratulińskiej. Pokrzywdzony spożywał alkohol z nowo poznanym mężczyzną. Kiedy odszedł na chwilę, nadarzającą się okazję postanowił wykorzystać Konrad C. 29-latek ukradł z plecaka zgłaszajacego telefon komórkowy, słuchawki, kabel USB oraz ładowarkę i oddalił się z miejsca. Kiedy pokrzywdzony zauważył ich brak, natychmiast połączył oba fakty. Swoje straty wycenił na 750 złotych.

Kiedy zgłoszenie trafiło na Policję sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze z wydziału wywiadowczo-patrolowego na Pradze Północ. To oni kilka minut później zatrzymali 29-latka i odzyskali skradzione mienie.

Podejrzany trafił do aresztu przy ul. Jagiellońskiej. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Dochodzeniowcy z Targówka przedstawili mu zarzut za kradzież. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

po/aw

Powrót na górę strony