Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór za trzykrotną kradzież

Data publikacji 22.08.2016

Zarzut trzykrotnej kradzieży z włamaniem usłyszał 27-letni Kamil W., który został zatrzymany przez kryminalnych z komisariatu w Jabłonnie. Mężczyzna podejrzany jest o włamania do firmy, w której pracował i kradzież elektrycznych narzędzi oraz sprzętu RTV o wartości ponad 40 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali niemalże całość skradzionego mienia. Prokurator przychylił się do wniosku prowadzących sprawę funkcjonariuszy i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Policjanci z komisariatu w Jabłonnie po raz pierwszy w kwietniu tego roku zostali wezwani, do jednej z firm w Chotomowie, w której doszło do kradzieży z włamaniem. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że sprawca wszedł do garażu otwierając drzwi pilotem oraz rozbroił alarm antywłamaniowy. Z pomieszczenia wyniósł urządzenia elektryczne. Sprawa natychmiast trafiła do śledczych i kryminalnych z Jabłonny. W maju właściciel firmy dwukrotnie powiadomił policjantów, że doszło do kolejnych przestępstw.  Sposób działania sprawcy był ten sam. Tym razem łupem oprócz elektronarzędzi padły telewizory i kamera. Właściciel łączną wartość strat wycenił na 42 tysiące złotych.

Policjanci po wytężonej pracy i przeanalizowaniu zebranych informacji wytypowali osobę podejrzaną. Okazał się nim były pracownik okradzionej firmy.

27-letni Kamil W. – mieszkaniec powiatu nowodworskiego został zatrzymany. Podczas przeszukania w domu mężczyzny policjanci znaleźli i zabezpieczyli elektronarzędzia i sprzęt RTV pochodzący z przedmiotowego przestępstwa o łącznej wartości 38 tysięcy złotych.  

Kamil W. usłyszał już zarzut trzykrotnej kradzieży z włamaniem. Przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. Zgodnie z prokuratorskim postanowieniem wobec 27-latka został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

ek/ij

Powrót na górę strony