Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Operacyjni zabezpieczyli prawie 60 tys. sztuk nielegalnych papierosów

Data publikacji 22.08.2016

Kolejne działania policjantów z północnopraskiej komendy zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej doprowadziły do zatrzymania 35-letniego Michała Sz. W mieszkaniu oraz samochodzie należącym do podejrzanego funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 60 tys. sztuk papierosów oraz ponad 6 kg krajanki tytoniowej pochodzących z kontrabandy. 35-latek już został przesłuchany. Odpowie za przechowywanie papierosów oraz krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy będących towarem pochodzącym z czynu zabronionego. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał karze.

Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą otrzymali informację na temat mężczyzny, który może posiadać papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej. We wskazane miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze pionu operacyjnego, którzy po krótkiej obserwacji podjęli interwencję. Przy 35-letnim mężczyźnie funkcjonariusze znaleźli torbę z papierosami bez znaków polskiej akcyzy.

Przeszukanie jego pojazdu pozwoliło na zabezpieczenie kolejnych 840 paczek foliowych z zawartością 20 papierosów w każdej oraz 11 worków foliowych z zawartością krajanki tytoniowej o wadze 0,5 kg każdy. Jak wykazały kolejne czynności, podejrzany nielegalny towar ukrywał również w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu, na terenie Białołęki. Łącznie podczas tych działań operacyjni zabezpieczyli prawie 60 tys. sztuk papierosów oraz ponad 6 kg krajanki tytoniowej, pochodzących z kontrabandy.

Michał Sz. został zatrzymany pod zarzutem dokonania przestępstwa skarbowego i trafił do północnopraskiego aresztu. Na poczet przyszłych kar, funkcjonariusze zabezpieczyli od niego pieniądze w kwocie 1.200 złotych.

Policjanci, po zebraniu materiału dowodowego, przedstawili podejrzanemu zarzut przechowywania papierosów oraz krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy skarbowej, będących towarem pochodzącym z czynu zabronionego. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał karze. Jak wykazali śledczy, Michał Sz. tym procederem trudnił się przez ostatnie pół roku.

Zabezpieczony towar zostanie niebawem  przekazany do urzędu celnego. Za złamanie przepisów ustawy karno-skarbowej grozi grzywna lub kara do 3 lat pozbawienia wolności.

ea/po

  • Zabezpieczony nielegalny tytoń
  • Zabezpieczone nielegalne papierosy
  • Zabezpieczone nielegalne papierosy
  • Zabezpieczone nielegalne papierosy
  • Zabezpieczone nielegalne papierosy
  • Zabezpieczone nielegalne papierosy
Powrót na górę strony