Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zdradziły go czerwone buty

Data publikacji 19.08.2016

Dzięki reakcji świadków policjanci bardzo szybko zatrzymali podejrzewanego o kradzież z włamaniem do mieszkania. 34-letni Piotr J. Był obserwowany, kiedy uciekał z łupem, próbował chować się w zaroślach, odjechał nawet tramwajem. Został zatrzymany przez patrolowców, którzy rozpoznali go dzięki czerwonym butom. Zatrzymany miał przy sobie skradzione z mieszkania rzeczy i przedmioty mogące służyć do włamania. Usłyszał zarzut, przestępstwa dopuści się w warunkach recydywy, dziś sąd rozpatrzy wniosek o tymczasowy areszt.

Wszystko działo się na terenie Grochowa przed 22.00.

Mieszkanka jednego z bloków zauważyła jak z sąsiedniego budynku z balkonu skacze mężczyzna i ucieka trzymając coś w ręku. Pomyślała, że mógł być to włamywacz. Zatelefonowała pod numer alarmowy i do siostry. Ta z kolei akurat spacerowała z chłopakiem w tej okolicy. Szybko zlokalizowali uciekającego mężczyznę i poszli za nim, ten kiedy zorientował się, że jest obserwowany najpierw zaczął krzyczeć, żeby go nie śledzić i schował się w krzakach, a potem wbiegł do tramwaju i odjechał.

Policjanci na bieżąco byli informowani o drodze, jaką poruszał się podejrzewany. Wiedzieli, że ma czerwone buty i ta właśnie informacja sprawiła, że bez trudu zatrzymali 34-letniego Piotra J. na przystanku, kiedy wysiadał z tramwaju. W plecaku mężczyzna miał śrubokręty, kombinerki, rękawiczki robocze, klucz nastawny i inne narzędzia mogące służyć do dokonywania przestępstw. Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli laptop, projektor, gotówkę, której część ukrył w skarpetce. Skradzione przedmioty i pieniądze powróciły do właścicieli.

Jak się okazało, 34-latek nie po raz pierwszy dopuścił się takiego czynu. Przestępstwa dokonał w warunkach recydywy.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał zarzut. Dziś w prokuraturze zostanie rozpatrzony wniosek o tymczasowy areszt dla podejrzanego.

ea/jw

  • Zatrzymany mężczyzna
  • Zatrzymany mężczyzna
Powrót na górę strony