Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował odjechać skradzionym rowerem

Data publikacji 19.08.2016

Właściwa postawa świadka zdarzenia oraz natychmiastowa reakcja mundurowych z Targówka pozwoliła na zatrzymanie Michała R. 17-latek został ujęty przez przypadkowego mężczyznę, kiedy próbował odjechać skradzionym sprzed sklepu rowerem. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zatrzymali 17-latka, a jednoślad o wartości 1.800 złotych wrócił do prawowitego właściciela. Dochodzeniowcy przedstawili już Michałowi R. zarzut za kradzież.

Na numer alarmowy Policji zadzwonił właściciel sklepu rowerowego, który zawiadomił o kradzieży jednośladu o wartości 1.800 złotych. Z jego relacji wynikało, że rower pozostawiony był w stojaku przed sklepem. Zgłaszający dodał, że sprawca kradzieży został ujęty podczas ucieczki przez przypadkowego świadka, który zareagował na krzyki właścicieli. Natychmiast na miejsce skierowano policyjną załogę z Targówka.

Funkcjonariusze ustalili, że w kradzież może być zamieszany Michał R. Mundurowi zatrzymali 17-latka i przewieźli do komendy przy ul. Jagiellońskiej. Odzyskany rower wrócił do sklepu.

Mężczyzna został przesłuchany. Dochodzeniowcy przedstawili mu zarzut za kradzież, do której się przyznał. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia. Policjanci sprawdzają, czy podejrzany nie ma na swoim koncie jeszcze innych podobnych kradzieży.

po/ij

Powrót na górę strony