Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przedszkolaki z wizytą w naszym komisariacie

Data publikacji 19.08.2016

Na czym polega praca policjanta, jakie jest jego wyposażenie do służby oraz jak wygląda komisariat - tego mogły dowiedzieć się dzieci z Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego przy ul. Odkrytej 76 w Warszawie, które odwiedziły policjantów pracujących w komisariacie na Białołęce. Sierż. sztab. Magdalena Kwiatkowska zaprosiła dzieci do zwiedzania jednostki przy ul. Myśliborskiej 65, ale także, korzystając z okazji, przeprowadziła niezwykle ciekawą pogadankę na temat bezpieczeństwa najmłodszych w różnych sytuacjach. Wspólne spotkanie sprawiło dzieciom wiele radości.

Sierż. sztab. Magdalena Kwiatkowska przygotowała dla najmłodszych mnóstwo atrakcji. W trakcie spotkania dzieci mogły zobaczyć pomieszczenie dyżurnego obiektu oraz poznać jego zadania wykonywane każdego dnia. Najwięcej pytań i ciekawości wzbudził pokój dla zatrzymanych i ogladanie "policyjnego aresztu". 

Wielką atrakcją okazał się pokaz policyjnego wyposażenia do służby. Maluchy mogły przymierzyć umundurowanie policyjne, co było powodem uśmiechu na twarzy każdego przedszkolaka. Dużym zainteresowaniem cieszył się także policyjny radiowóz. Dzieci miały okazję zapoznać się z sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi.

W sali odpraw funkcjonariuszka przeprowadziła pogadankę na temat bezpieczeństwa. Żadne z zadanych przez dzieci pytań nie pozostało bez odpowiedzi. Policjantka zaangażowała najmłodszych do zabawy, podczas której przypomniała im numer alarmowy 112. Wyjaśniła także, jak reagować w sytuacjach zagrożeń np. podczas kontaktu z nieznajomymi, zaznajomiła dzieci z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zagrożeniami, jakie czyhają na najmłodszych podczas spaceru bądź na placu zabaw.

Podczas tego spotkania wykonano pamiątkowe zdjęcia. Chcemy, aby dzieci wiedziały, że zadaniem policjanta jest nie tylko zatrzymywanie przestępców i egzekwowanie przepisów prawa, ale pomoc wszystkim, którzy jej potrzebują.  

po/aw

Powrót na górę strony