Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prawie 2,4 promila miał kierowca poloneza

Data publikacji 26.01.2009

Ponad 2 promile miał kierowca poloneza zatrzymany do kontroli przez policjantów z Nowego Dworu Mazowieckiego. Artur Z. po wytrzeźwieniu odpowie za jazdę po alkoholu. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Patrolujący teren gminy Pomiechówek policjanci z Nowego Dworu Mazowieckiego zauważyli jadącego poloneza. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Już podczas legitymowania kierującego policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało prawie 2,4 promila alkoholu we krwi. Artur Z. został zatrzymany do wytrzeźwienia. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem w stanie powyżej 0,5 promila jest przestępstwem, zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2 oraz środkiem karnym w postaci zakazu prowadzenia pojazdów na czas od 1 roku do 10 lat. Za spowodowanie wypadku po pijanemu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat. Jeśli zaś w wypadku są ofiary śmiertelne lub ktoś doznał trwałego kalectwa, kodeks karny przewiduje możliwość dożywotniej utraty prawa jazdy oraz karę więzienia do 15 lat.

ak, ij

Powrót na górę strony