Stołeczny etap turnieju „Patrol roku 2016” rozstrzygnięty

Data publikacji 24.06.2016

Przez ostatnie dwa dni trwały zmagania 50 policjantów w stołecznych eliminacjach Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji - Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2016”. W szranki stanęło 25 par patrolowych, reprezentujących wszystkie jednostki garnizonu. Zwyciężył patrol z Mińska Mazowieckiego, który będzie reprezentował garnizon stołeczny na finale ogólnopolskim.

Za nami dwudniowy Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2016” w Komendzie Stołecznej Policji. Turniej Par Patrolowych Patrol Roku jest formą doskonalenia zawodowego policjantów pełniących służbę patrolowo-interwencyjną. 25 załóg policyjnych wzięło udział w tegorocznym teście wiedzy zawodowej, następnie zaprezentowali stosowanie technik obezwładniania osób oraz policyjny tor przeszkód. Musieli wykazać się również umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy, strzelania i przeprowadzania interwencji policyjnych.

W zawodach wzięły udział policyjne pary patrolowe wystawione przez 7 jednostek rejonowych, 8 jednostek powiatowych, 4 komisariaty specjalistyczne, a także OPP w Warszawie, Wydział Ochrony Placówek Dyplomatycznych KSP oraz Wydział Wywiadowczo-Patrolowy KSP. Łącznie w turnieju zmagało się 50 funkcjonariuszy.

Patrolem roku 2016 został zespół z KPP w Mińsku Mazowieckim, drugie miejsce zajął patrol z KPP w Pruszkowie, a trzecie drużyna z KRP Warszawa VII. Zwycięzcy turnieju otrzymali m.in. grawerowane dyplomy pamiątkowe, a także kilka dni krótkoterminowego dodatkowego urlopu wypoczynkowego. Patrol z Mińska Mazowieckiego będzie reprezentować nasz garnizon na zawodach ogólnopolskich.