Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zdradziły ich okulary przeciwsłoneczne

Data publikacji 26.01.2009

Dozorem policyjnym zostali objęci dwaj mężczyźni zatrzymani przez policjantów z referatu patrolowo – interwencyjnego z Targówka. Taką decyzję podjęła prokuratura po tym, jak 20–letni Hubert W. i 18–letni Przemysław B. oraz ich kolega 15–letni Konrad K. dokonali dwóch kradzieży z włamaniem do samochodów. Z pojazdów skradli radiomagnetofon oraz okulary przeciwsłoneczne. Dorosłym włamywaczom grozi do 10 lat więzienia.

Na parkingu przy ulicy Janinówka na Targówku policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego około 2.15 zatrzymali dwóch mężczyzn. 20–letni Hubert W. i 15–letni Konrad K., świecąc latarkami, zaglądali do wnętrza zaparkowanych tam samochodów. Po przeszukaniu mundurowi znaleźli przy nich dwa śrubokręty, kawałki porcelanki służące do wybijania szyb oraz okulary przeciwsłoneczne. Wszystko wskazywało na to, że mężczyźni mogli być włamywaczami. Dlatego mimo tego, że na parkingu nie było widać śladów plądrowania, policjanci przewieźli ich do komendy przy Chodeckiej.

Kryminalni i policjanci z sekcji dochodzeniowo – śledczej z Targówka natychmiast przeanalizowali wszystkie w sprawy dotyczące włamań do samochodów. Jedna z nich szczególnie przykuła ich uwagę z powodu skradzionych dwa dni temu z fiata uno okularów przeciwsłonecznych. Jak się później okazało były to te same okulary, które policjanci znaleźli przy Hubercie W.

W trakcie prowadzenia czynności procesowych z udziałem 20–letniego Huberta W. i 15–letniego Konrada K. policjanci ustali jeszcze jednego członka bandy włamywaczy. Okazał się nim 18–letni Przemysław B., pochodzący, podobnie jak jego kompani, spod Wołomina. On również został zatrzymany.

Włamywacze przyznali się do dwóch kradzieży i włamań do samochodów: kradzieży z włamaniem do fiata uno przy ulicy Gajkowicza, skąd skradli okulary przeciwsłoneczne oraz do poloneza trucka, gdzie ich łupem padł radioodtwarzacz samochodowy. Wszyscy dobrowolnie poddali się karze. Północnopraska prokuratura zastosowała wobec dorosłych sprawców dozór Policji.

ea/mb

Powrót na górę strony