Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Zbrodnia w bibliotece” z udziałem bielańskich techników kryminalistyki

Data publikacji 08.06.2016

Technicy kryminalistyki z bielańskiej komendy wzięli udział w „Nocy Bibliotek” w ramach cyklu „Zbrodnia w bibliotece. Czy odważysz się przyjść?”. Uczestnicy spotkania mieli możliwość przyjrzenia się pracy techników oraz zobaczenia sposobów i metod ujawniania oraz zabezpieczenia śladów na miejscu zdarzenia.

W miniony weekend w ramach „Nocy Bibliotek” swoje podwoje otworzyła Mediateka przy ulicy Szegedyńskiej. Bielańska biblioteka przygotowała atrakcje, które nie pozwoliły zasnąć nikomu, kto tej nocy pojawił się w budynku. Organizatorzy zaprosili wszystkich chętnych na cykl spotkań pod hasłem „Zbrodnia w bibliotece. Czy odważysz się przyjść?”. Spotkania z ciekawymi osobami, rozwiązywanie zagadek, gry planszowe i pokaz filmowy to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestników spotkania.

Podczas tej nocy nie zabrakło również techników kryminalistyki z bielańskiej komendy, którzy opowiadali o swojej pracy i zaprezentowali słuchaczom sprzęt, metody i techniki, jakie na co dzień wykorzystywane są przez techników kryminalistyki na miejscu zdarzenia. Zajęcia miały nie tylko formę wykładu, ale również każdy ze słuchaczy miał możliwość praktycznego sprawdzenia się w roli technika. Spotkanie to z pewnością na długo zapisze się w pamięci policjantów i uczestników „Zbrodni w Bibliotece”.

ek/aw

  • Technik kryminalistyki opowiada o swojej pracy
  • Technik kryminalistyki opowiada o swojej pracy
  • Technik kryminalistyki opowiada o swojej pracy
Powrót na górę strony