Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ogólnopolski Głos Profilaktyki 2016

Data publikacji 02.06.2016

W Dniu Dziecka w sali kinowej Kinoteki stołeczni policjanci zorganizowali spotkanie z dziećmi i ich opiekunami w ramach akcji pn. „Ogólnopolski Głos Profilaktyki”. Główna idea tego przedsięwzięcia to promowanie mody na życie bez uzależnień i bez przemocy. W dniu Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki symbolem zjednoczenia w walce z uzależnieniami jest gest bicia serca wykonywany przez 60 sekund realizowany w tym samym czasie i w tej samej formie w całym kraju.

I tak właśnie było wczoraj w Pałacu Kultury i Nauki. Punktualnie o 12.00 odczytana została odezwa społeczności PaT zachęcająca wszystkich do udziału w 60-sekundowym Zrywie Wolnych Serc. Gest ten ma wzmocnić twórczą profilaktykę i pokazać siłę serc wolnych od uzależnień, które potrafią bić jednym rytmem. Do wykonania Zrywu Wolnych Serc zaproszeni zostali uczniowie warszawskich szkół wraz z opiekunami oraz przedstawicieli Kinoteki.  Następnie przez 60 sekund zgromadzeni goście wraz z dziećmi oraz policjantami wybijali prawą dłonią trzymaną na sercu jego rytm..

Po odczytaniu odezwy społeczności PaT policjanci z Wydziału Prewencji KSP złożyli dzieciom z okazji ich święta najlepsze życzenia i przypomnieli im o zasadach bezpieczeństwa, o których trzeba pamiętać każdego dnia.

Specjalnym gościem był autor programu PaT insp. w stanie spoczynku Grzegorz Jach.

  1. „Zryw wolnych serc” w Otwocku
  2. Ogólnopolski Głos Profilaktyki 2016
  3. Zryw Wolnych Serc – akcja w mokotowskim gimnazjum
  4. Zryw wolnych serc- happening w gimnazjum
  5. Śródmiejscy policjanci wraz z młodzieżą wzięli udział w akcji PaT-u
  6.  
  • Ogólnopolski Głos Profilaktyki 2016
  • Ogólnopolski Głos Profilaktyki 2016
  • Ogólnopolski Głos Profilaktyki 2016
  • Ogólnopolski Głos Profilaktyki 2016
Powrót na górę strony