Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli 1100 paczek nielegalnych papierosów

Data publikacji 31.05.2016

1100 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy i jedna osoba zatrzymana w tej sprawie to wynik pracy policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z północnopraskiej komendy. Nielegalne papierosy policjanci znaleźli w samochodzie 33-letniego obywatela Ukrainy. Podrobiony towar został zabezpieczony, a podejrzany usłyszał zarzuty posiadania i przenoszenia papierosów bez polskich znaków akcyzy będącym towarem pochodzącym z czynu zabronionego.

Kolejne już działania specjalistów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z północnopraskiej komendy doprowadziły do zabezpieczenia 1100 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Policjanci posiadali informację o mężczyźnie, który ma przewozić nielegalne wyroby tytoniowe. Zatrzymali wskazany pojazd do kontroli. Kierującym okazał się 33-letni obywatel Ukrainy. Czujność nie zawiodła funkcjonariuszy. W wyniku przeszukania bagażnika audi funkcjonariusze znaleźli dwa szczelnie opakowane kartony. Okazało się, że w każdym z nich znajduje się 500 paczek papierosów pochodzących z kontrabandy. Szczegółowa kontrola pozwoliła operacyjnym na ujawnienie kolejnych 100 paczek papierosów schowanych pod podłogą, które również nie były opatrzone wymaganymi banderolami.

33-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany. W północnopraskiej komendzie podejrzany usłyszał zarzuty posiadania i przenoszenia papierosów bez polskich znaków akcyzy będącym towarem pochodzącym z czynu zabronionego.

ea/po

Powrót na górę strony