Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z kadrą nauczycielską Gimnazjum nr 2 w Mińsku Mazowieckim

Data publikacji 20.05.2016

Policjant z prewencji, pełniący dodatkowo służbę w Nieetatowej Grupie Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego wspólnie z oficerem prasowym spotkali się z dyrekcją i kadrą nauczycielską Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim. Celem spotkania było omówienie procedur i zasad zachowania się w związku z zaistnieniem zdarzeń o charakterze nagłym i niebezpiecznym. Podczas spotkania wyemitowano film pokazujący, jak należy zachować się w przypadku wtargnięcia uzbrojonego napastnika na teren szkoły. Policjanci podziękowali dyrekcji za możliwość zorganizowania prelekcji.

Dyrektor Gimnazjum nr 2 im Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim, Grzegorz Wyszogrodzki, zainicjował z policjantami z mińskiej komendy spotkanie z nauczycielami i pedagogami, które miało dotyczyć bezpieczeństwa placówki szkolnej na wypadek zaistnienia zdarzeń niebezpiecznych, związanych między innymi z zachowaniami agresywnymi i nieprzewidzianymi.

Na spotkanie do szkoły przybył dzielnicowy aspirant Marcin Zera, który na co dzień realizuje zadania w zakresie rozpoznania minersko-pirotechnicznego, w ramach działającej w tym zakresie policyjnej grupy. Dzielnicowemu towarzyszył oficer prasowy komisarz Daniel Niezdropa.

Podczas spotkania dla zobrazowania zagrożenia, jakie mogłoby pojawić się na terenie szkoły, policjanci wykorzystali film profilaktyczno-edukacyjny, który zrealizowali stołeczni policjanci wspólnie z Biurem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Miasta Stołecznego Warszawy pokazujący, jakie zagrożenia mogą wyniknąć w sytuacji wtargnięcie uzbrojonego, zamaskowanego napastnika na teren szkoły.

Spotkanie było doskonałą okazja do podjęcia dyskusji na temat zagrożeń oraz procedur, które mają na celu zapewnić bezpieczeństwo w szkole.

Na zakończenie policjanci złożyli podziękowania na ręce dyrektora za zaproszenie na spotkanie.

ea/dn

Powrót na górę strony