Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miał ponad 1,6 promila alkoholu i wsiadł za kierownicę passata

Data publikacji 20.05.2016

Dochodzeniowcy z komisariatu na warszawskim Targówku przedstawili 29-letniemu obywatelowi Ukrainy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów wydziału wywiadowczo-patrolowego przy ul. Św. Wincentego. Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany kierowca miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. 29-latek trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci pełniący służbę na drodze starają się zapewnić bezpieczeństwo każdemu jej użytkownikowi. Eliminują niebezpieczne zjawiska, takie jak kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, czy środków odurzających.

W ramach takiej kontroli, kilkanaście minut po 1.00 w nocy, przy ul. Św. Wincentego mundurowi zatrzymali mężczyznę poruszającego się pojazdem m-ki Passat. Kierującym okazał się być obywatel Ukrainy. Od mężczyzny mundurowi wyczuli silną woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło, że 29-latek nie powinien wsiadać za kierownicę.

Obywatel Ukrainy został zatrzymany przez funkcjonariuszy, a samochód, którym się poruszał został odholowany. W jednostce Policji badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało u 29-latka ponad 1,6 promila alkoholu. Mężczyzna został osadzony w policyjnej celi.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie poniesie teraz odpowiedzialność karną. Za to przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

po/mb

Powrót na górę strony