Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

,,Seniorze! Nie daj się oszukać" - spotkanie z północnopraskimi policjantami

Data publikacji 19.05.2016

Seniorze bądź bezpieczny, nie daj się oszukać - pod takim hasłem, wczoraj Naczelnik Wydziału Prewencji asp. sztab. Leszek Telak oraz podkom. Monika Trzcinka przeprowadzili spotkanie z seniorami w Klubie ,,Pinokio", przy ulicy Goławickiej. Głównym celem spotkania było uświadomienie osób starszych i przekazanie im wiedzy na temat zagrożeń, jakie mogą spotkać ich w codziennym życiu, w tym związanych z oszustwami metodą „ na wnuczka, krewnego funkcjonariusza”.

Sprawcy przestępstw dokonywanych na osobach starszych działają w różnorodny sposób i za pomocą różnych metod, wykorzystując najczęściej zaufanie i "dobre serce" tych ludzi. Bardzo często oszuści pukają do drzwi pod różnymi pretekstami, np. z prośbą o wodę czy coś do jedzenia, oferując sprzedaż artykułów przemysłowych bądź też podając się za osoby urzędowe np. listonosza, pracownika ZUS-u, siostrę PCK, hydraulika lub przedstawiciela fundacji czy stowarzyszenia, pogotowia ratunkowego. Po podstępnym wejściu do mieszkania, wykorzystując nawet chwilową nieuwagę, okradają domowników.

Wczoraj, w Klubie ,,Pinokio" przy ulicy Goławickiej na warszawskim Targówku, policjanci z północnopraskiej komendy spotkali się z osobami starszymi. Asp. sztab. Leszek Telak oraz podkom. Monika Trzcinka przekazali seniorom niezbędną wiedzę, mającą na celu bezpieczeństwo osób starszych. Wyjaśniali, jak nie stać się ofiarą przestępstw metodą „na wnuczka", ,,prokuratora” czy „funkcjonariusza”. Dodatkowo podczas miłej i przyjaznej wymiany zdań, funkcjonariusze odpowiadali na pytania gospodarzy związane z tematyką spotkania, jak również innymi problemami, jakie nurtują ludzi starszych a mają bezpośredni wpływ na ich bezpieczeństwo. Uczestnicy spotkania dzielili się również z policjantami swoimi doświadczeniami życiowymi, niejednokrotnie przykrymi dla nich, ale pozwalającymi im na wyciągnięcie konstruktywnych wniosków na przyszłość.

Niewątpliwie spotkanie to przebiegło w miłej, przyjaznej atmosferze, oraz pozostawiło w świadomości seniorów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa.

po/eszs

  • Spotkanie z seniorami
  • Spotkanie z seniorami
  • Spotkanie z seniorami
Powrót na górę strony