Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przygotowania do szkolenia wolontariuszy ŚDM 2016

Data publikacji 12.05.2016

Mając na uwadze zbliżające się Światowe Dni Młodzieży 2016 funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Stołecznej Policji we współpracy z policyjnymi psychologami przeprowadzili szkolenia dla policjantów z komend rejonowych i powiatowych Policji na temat bezpieczeństwa wolontariuszy ŚDM oraz organizacji „Dni Diecezjalnych” w parafiach Archidiecezji Warszawskiej i Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Światowe Dni Młodzieży 2016 to jedno z największych przedsięwzięć organizacyjnych, w które aktywnie włącza się również stołeczna Policja. Wkrótce policjanci z Komendy Stołecznej Policji rozpoczną szkolenia dla wolontariuszy ŚDM, którzy będą zaangażowani między innymi w organizację „Dni Diecezjalnych” i opiekę nad pielgrzymami, którzy w dniach od 20 do 25 lipca będą przebywać w Warszawie.

Podczas szkolenia nadkom. Magdalena Żaboklicka-Madziar oraz Magdalena Jagodzińska z Wydziału Psychologów KSP omówiły zagadnienia związane z zachowaniem osób w tłumie, w sytuacji kryzysowej i agresji. Ważnym tematem szkolenia było również przygotowanie  wolontariuszy w wiedzę na temat zakresu uprawnień Policji, zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz omówienie współczesnych zagrożeń terrorystycznych.

Gośćmi szkolenia byli koordynatorzy diecezjalni wolontariatu ŚDM ks. Tomasz Zaperty i ks. Emil Parafiniuk, którzy przedstawili i omówili organizację wolontariatu ŚDM oraz harmonogram wydarzeń w diecezjach, w których będą uczestniczyć pielgrzymi jadący do Karkowa na spotkanie młodzieży z Papieżem Franciszkiem.

pp

Powrót na górę strony