Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Odblaskowe” spotkanie z dzielnicowym z Mrozów

Data publikacji 02.05.2016

Profilaktyczną prelekcję dla uczniów z klas I-III Szkoły Podstawowej w Mrozach zorganizował dzielnicowy miejscowej gminy - starszy aspirant Janusz Chmielowski. Policjant starał się podczas swojej prelekcji przekazać małym uczniom, jak najwięcej praktycznych wskazówek, które miałyby pomóc im nie tylko w domu ale i w szkole. Dzielnicowy przygotował też odblaskowe upominki dla uczniów. Każdy z nich otrzymał od policjanta świecącą zawieszkę. Policjant przypomniał uczniom o obowiązkowym noszeniu odblasków po zmierzchu poza terenem zabudowanym.

Szkołę Podstawową w Mrozach odwiedził dzielnicowy starszy aspirant Janusz Chmielowski. Policjant przyjechał do szkoły, aby spotkać się z uczniami klas I-III i porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie.

Policjant podczas swojego wykładu poruszył kilka tematów związanych z bezpieczeństwem. Celem prelekcji było pokazanie uczniom, jakich sytuacji należy unikać zarówno w szkole, jak i po lekcjach w domu.

Asp. Janusz Chmielowski przypomniał o podstawowych zasadach obowiązujących w ruchu drogowym pieszych i rowerzystów. Policjant przypomniał, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych po zmierzchu poza terenem zabudowanym.

Oprócz tematów związanych z ruchem drogowym policjant omówił zasady nawiązywania kontaktu z osobą obcą, przestrzegał uczniów, aby zachowali w takich sytuacjach ostrożność i o każdej podejrzanej próbie zaczepiania ich przez nieznajomych natychmiast powiadamiali nauczycieli, dyrekcję i rodziców.

Dzielnicowy sprawdził też wiedzę uczniów ze znajomości numerów alarmowych. Na zakończenie spotkania asp. Janusz Chmielowski wręczył wszystkim uczniom odblaskowe zawieszki.

dn

Powrót na górę strony