Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana domowa plantacja marihuany

16 krzaków marihuany hodował w mieszkaniu 31–letni Szymon M. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową stołecznej komendy zlikwidowali domową plantację konopi indyjskich i zatrzymali mężczyznę. Kryminalni zabezpieczyli również ponad 1.5 kg suszu roślinnego. 31-latek będzie odpowiadał za uprawę i przetwarzanie znacznej ilości narkotyków, za co grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Stołeczni policjanci z Wydziału do Zwalczania Przestępczości Narkotykowej uzyskali informację, że w jednym z domów na terenie Legionowa została założona domowa plantacja marihuany. Policjanci ustalili, że to prawdopodobnie 31-letni Szymon M. zajmuje się tym przestępczym procederem. Funkcjonariusze zorganizowali zasadzkę i obserwowali okolice posesji. Po kilkudziesięciu minutach na teren posesji wyszedł młody mężczyzna, który odpowiadał rysopisowi, jakim dysponowali policjanci. Kryminalni wylegitymowali go i zapytali o uprawę konopi. mężczyzna przyznał, że ma w jednym z pomieszczeń domu namiot z domową plantacją marihuany.

Policjanci weszli do lokalu. Jak się okazało, w jednym z pokoi, 31-latek prowadził plantację wyposażoną w sprzęt oświetleniowy i grzewczy. Uprawa zajmowała powierzchnię całego pomieszczenia. Funkcjonariusze zabezpieczyli 16 krzaków marihuany oraz ponad 1.5 kg. suszu roślinnego.  W czasie przeszukania zabezpieczono również dwa telefony komórkowe oraz prawie 3 tys. zł. gotówki. Szymon M. został zatrzymany i przewieziony do Komendy Stołecznej Policji.

Mężczyzna  będzie odpowiadał za uprawę i przetwarzanie  znacznej ilości narkotyków za co grozi do 15 lat więzienia. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

  • Zlikwidowana domowa plantacja marihuany
  • Zlikwidowana domowa plantacja marihuany
  • Zlikwidowana domowa plantacja marihuany
  • Zlikwidowana domowa plantacja marihuany
  • Zlikwidowana domowa plantacja marihuany
  • Zlikwidowana domowa plantacja marihuany

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.94 MB)

Powrót na górę strony