Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

6 zarzutów kradzieży z włamaniem do samochodów

Data publikacji 26.04.2016

Praca operacyjna policjantów z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zaowocowała wytypowaniem, zatrzymaniem, a w dalszej kolejności i przedstawieniem zarzutów podejrzanemu o dokonanie kradzieży z włamaniem do pojazdów. 41-letni Andrzej S. w przeciągu kilku tygodni na terenie Pragi Południe sześciokrotnie włamywał się do aut, z których kradł wszystko, co znalazł. Usłyszał zarzuty, dobrowolnie poddał się karze.

W ostatnim czasie do komendy przy ulicy Grenadierów wpłynęło kilka zawiadomień dotyczących kradzieży z włamaniem do samochodów. Sprawy dokładnie przeanalizowali policjanci zajmujący się przestępczością przeciwko mieniu i na tej podstawie uznali, że najprawdopodobniej dokonał ich jeden sprawca. Podjęli sprawdzenia i czynności operacyjne. Zdobyte informacje potwierdziły ich przypuszczenia. W dalszej kolejności wytypowali prawdopodobnego sprawcę i go zatrzymali.

41-letni Andrzej S. unikał kontaktu z mundurowymi, podejrzewał, że może być przez nich szukany, w przeszłości był już zatrzymywany za podobne przestępstwa. Podczs zatrzymania miał przy sobie narzędzia mogące służyć do dokonywania przestępstw.

Śledczy zgromadzili dowody potwierdzające, że w przeciągu kilku tygodni zatrzymany sześciokrotnie dopuścił się kradzieży z włamaniem do samochodów. Przestępstw tych dokonywał głównie pod osłoną nocy, wybijał szyby, bądź wyłamywał zamki i kradł wszystko, co znalazł wewnątrz. Usłyszał 6 zarzutów, dobrowolnie poddał się karze.

ea/jw

Powrót na górę strony