Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania Policji i Straży Granicznej w Piasecznie

Data publikacji 21.04.2016

Policjanci z Piaseczna przy udziale Straży Granicznej, po raz kolejny w tym tygodniu przeprowadzili działania pod kryptonimem „Wschód”. Głównym celem było zatrzymanie osób nielegalnie przebywających na terenie Polski oraz ujawnienie sprawców dopuszczających się przestępczości związanej z handlem ludźmi. Wobec 5 osób rozpoczęto już procedurę deportacyjną.

Kolejny raz w tym tygodniu policjanci z wydziału prewencji wraz z funkcjonariuszami wydziału ruchu drogowego z Piaseczna, przeprowadzili działania pod kryptonimem „Wschód”. Do współpracy poproszono również funkcjonariuszy Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Tak jak poprzednio, czynności zostały przeprowadzone w Piasecznie w rejonie skrzyżowania ulicy Jana Pawła II i ulicy Dworcowej. W miejscu, gdzie często gromadzą się obcokrajowcy, oczekujący na oferty pracy oraz osoby mogące przebywać na terenie naszego kraju nielegalnie. Jednym z głównych celów tej akcji było jednak ujawnienie i dotarcie do ofiar handlu ludźmi lub do osób zmuszanych do pracy zarobkowej.

Podczas dzisiejszych działań kontrolę przeprowadzono wobec 42 osób. Wobec 5 obywateli Ukrainy została już wszczęta procedura deportacyjna. Policjanci zapowiadają kolejne takie działania.

js/ij

Powrót na górę strony